Crufts 8th March2002
CAIRN TERRIER Judge: Mr R H Birch ( Kinkim)
|
Ron Birch With his DCC, BOB & RCC winners. |
DCC RASKENS RUSTY RED RUBY (LINDROTH)
RDCC CH SHEARWATER CAE DE SONHAS (WALL)
BCC CH SPAWYCHE ELIZABETHAN OPAL AT HONEYHALL (SHAW)
RBCC VANAJAM VISIONARY (WARD)
BOB RASKENS RUSTY RED RUBY (LINDROTH)
BP GYNCAIRN DUEL AT DAWN (HUGHES)
SPEC PUPPY - Dog
1st GYNCAIRN DUEL AT DAWN (HUGHES)
2nd LANDBUCK BRIGHT COLOURS (FELTERS & RUMENS)
3rd MARIDALE ZED ZENITH TAF (HAWKES)
Res FORGUECROFT WEE MACGREGOR (SINCLAIR)
SPEC JUN - Dog
1st ANJOFRA GOLF PAPA LIMA (CONFUE)
2nd CORRENIE PRINZ CHARMING (AKERSHAW & WEINBERGER)
3rd CROWNEAST LANDAHEAD (TUTCHINGS)
Res DENELAND JUST WILLIAM (TOWERS)
SPEC YEAR - Dog
1st CARRADINE TOBLERONE (HARRISON & FORMOSA)
2nd TWEEDISLE SUPER JEWEL (PEERS)
3rd WOODTHORPE JUST BEDAZZLED (KINTON)
Res BRENNDARCY BILL BADGER (SHANNON & STORR)
POST GRAD - Dog
1st TWOHOOTS ADVENT OBERON (STEPHINSON)
2nd DENELAND STERLING (TOWERS)
3rd SHEARWATER SHINANEGAN (WALL)
Res SARACHELLE THE HELMSMAN (WATTS)
LIMIT - Dog
1st CAIRNGOLD COSMOLOGY (FIRTH & JONES)
2nd HONEYHALL HIGHLANDER (SHAW)
3rd CHERRYCRACK FABLE (SHOPLAND)
Res CASTLELINE STAR TROOPER (THOMPSON)
OPEN - Dog
1st RASKENS RUSTY RED RUBY (LINDROTH)
2nd CH SHEARWATER CAE DE SONHAS (WALL)
3rd TWEEDISLE CROWN JEWEL (PEERS)
Res CH CARRADINE HOT POTATO (HARRISON & FORMOSA)
SPEC VET - Dog
1st GLENROOD JUST MAGIC (SHORTER & NUTTALL)
2nd CH HIGHLAND RHAPSODY (MUNDAY)
3rd DAVMAR VIKING ARROW (GOUD)
Res CH STARVEREN CHANCE A GLANCE (MIDDLEHURST)
SPEC PUPPY - Bitch
1st PENTICHARM BURNING DESIRE (HOOTON)
2nd TWESLAM BRAMBLE BERRY (OSBORN)
3rd STRADIVARIUS SCOTS SUITE (EVANS)
Res GLENROOD MAGIC BERRY (DOLAN)
SPEC JUN - Bitch
1st KEYBROUGH PRETTY WOMAN (O'KANE)
2nd ANDRUM LADY PENELOPE (FYFE)
3rd BIRSELAW LOVE ME DO (CATTO)
Res CLOVERBROOK TAKE A LOOK (BRAYBROOK)
SPEC YEAR - Bitch
1st ANDRUM CARLOTTA (WAUGH)
2nd CURTISEY SALARMI AT CARRADINE (HARRISON & FORMOSA)
3rd TWESLAM DOTCOM (OSBORN)
Res GLENROOD FOREVER BEAUTY (DOLAN)
POST GRAD - Bitch
1st ANJOFRA RUBY SLIPPERS (CONFUE)
2nd UNIQUECOTTAGE CELTIC MIST (PARKER-TUCKER)
3rd TWESLAM CHARLIE'S ANGEL (OSBORN)
Res TRIBANNON ANGELINE AT TOLIMAURA (CROSBY)
LIMIT - Bitch
1st SPAWYCHE ELIZABETHAN ANNA (MOSELEY)
2nd TWESLAM ABRACADABRA (OSBORN)
3rd BIRSELAW BOBBYSOX (CATTO)
Res CORRENIE UNFORGETTABLE (WEINBERGER)
OPEN - Bitch
1st CH SPAWYCHE ELIZABETHAN OPAL AT HONEYHALL (SHAW)
2nd VANAJAM VISIONARY (WARD)
3rd CH CAIRNGOLD CONSTANZE (FIRTH & JONES)
Res DUT CH COBBY BODY FUN MOON AND STARS (JANSEN-KALSHOVEN)
SPEC VET - Bitch
1st CH ANJOFRA CHARLIE TANGO (CONFUE)
2nd GLENROOD SNOW PIPIT (DOLAN)